Fotograficzna przygoda z Baltic Cup

Fotograficzna przygoda z Baltic Cup

Zrobienie zdjęcia to nic trudnego, ale zrobienie dobrego zdjęcia już proste nie jest. Jak podaje słownik Języka Polskiego PWN fotografia – „utrwalanie obrazów za pomocą aparatu fotograficznego”. Łatwe, prawda …?

Jak zrobić zdjęcie, żeby miało „to coś”? Zapewne to pytanie zadaje sobie każdy początkujący fotograf. W dzisiejszych czasach dobrej jakości zdjęcia można zrobić, chociażby za pomocą smartfonu. Sam sprzęt to jednak nie wszystko. Często niedociągnięcia nie są w oprzyrządowaniu, ale w fotografującym. Bez znajomości podstawowych zasad tj. czego unikać, a co musi się pojawić, zdjęcia nie zrobimy nawet najlepszej klasy aparatem. Drugie skrzypce gra tu jeszcze praktyka, bo jak wiemy, to ona czyni mistrza.

 

Zarówno wiedzę, jak i praktykę zdobywają pasjonaci fotografii, a mowa tu o członkach sekcji fotograficznej Koła Naukowego Instytutu Informatyki Stosowanej w PWSZ w Elblągu. W październiku mieli oni niebywałą okazję sprawdzić się w niecodziennych i trudnych dla fotografii warunkach.

 

- Studenci koła fotograficznego otrzymali od organizatorów Turnieju Baltic Cup akredytacje foto, dzięki którym mogli się zmierzyć z fotografią taneczną – mówi Włodzimierz Wawro, fotograf, wykładowca, opiekun sekcji fotograficznej IIS - Jest to trudny rodzaj fotografii, ponieważ pary są w ciągłym ruchu, a do tego fotograf musi się również zmierzyć ze słabym oświetleniem.

 

Baltic Cup to jeden z największych Międzynarodowych Turniejów Tańca Towarzyskiego w Europie. Obecnie jest on nie tylko jedną z największych imprez tanecznych w Polsce, ale także wspaniałym widowiskiem na najwyższym poziomie.

 

Jednym ze studentów fotografujących wydarzenie był Krzysztof Bil. Tak wspomina swoją przygodę z Balic Cup:

Na zawodach miałem przyjemność być w sobotę i niedzielę 12 i 13 października. Startowało tam bardzo dużo par w różnej grupie wiekowej i różnej narodowości. Można było zobaczyć pary dziecięce, dorosłe, jak i seniorskie. Organizacja tego wydarzenia, jak i atmosfera bardzo przypadły mi do gustu. Pokazy taneczne były przepiękne, było się czym zachwycać. Można było zobaczyć również wiele ciekawych kreacji oraz układów tanecznych. Przejścia między tańcami były bardzo płynne, dzięki temu ciągle było budowane napięcie i nie było miejsca na nudę. Baltic Cup jest świetnym wydarzeniem, na które przychodzi również wiele rodzin z dziećmi. Jest to bardzo ciekawa opcja na spędzenie wieczoru raz w roku.

 

- W trakcie imprezy nasi studenci nauczyli się jak radzić sobie w tak trudnych sytuacjach oraz w jaki sposób fotografować taniec – dodaje Włodzimierz Wawro.

 

Sekcja spotyka się w studio fotograficznym znajdującym się w Domu Studenckim przy ul. Wspólnej. Serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane fotografią.

Kontakt: Włodzimierz Wawro Turn on Javascript!


Data publikacji: 28 listopada 2019


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry