Już po raz trzynasty środowisko naukowe Elbląga zgromadziło się by wspólnie przeanalizować wyzwania współczesności zmieniającego się tak szybko świata. Inspirowane to jest ciągłą aktualnością nauczania bł. Jana Pawła II i próbą aplikacji jego treści w codzienność naszego życia.
Konferencja odbyła się 10 maja 2018 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

 

Jak co roku organizatorami były uczelnie Elbląga: Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu i  Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna.

 

W pierwszej części konferencji mieliśmy okazję wysłuchać referatów: prof. zw. dr hab. Andrzeja Sylwestrzaka (EUH-E) zatytułowanego "Filozofii pokoju w doktrynie św. Augustyna", prof. dr. hab. Feliksa Tomaszewskiego – "Teologia a literatura. Jan Paweł II a Gustaw Herling Grudziński" (PWSZ w Elblągu) i prof. dr. hab. Michała Wojciechowskiego (UWM w Olsztynie) pod tytułem "Wojna w Biblii".

 

W drugiej części zostały zaprezentowane dwa wystąpienia. Dr Wojciech Janik (EUH-E) przedstawił referat – "Nowa wojna", a dr Wojciech Zieliński (PWSZ w Elblągu) - "Jana Pawła II wprowadzenie do tutoringu".

 

XIII konferencja, podobnie jak wszystkie poprzednie, została zorganizowana z myślą, że będziemy uczyć się, żyć i tworzyć naszą rzeczywistość, sięgając do mądrości i nauki Św. Jana Pawła II. Z takim też przeświadczeniem podejmiemy prace nad kolejną XIV konferencją, która odbędzie się już za rok.